Co było skarbem, przekonali się uczniowie, którzy w czwartkowe popołudnie, zajrzeli do biblioteki.

7 czerwca, można było spędzić czas ciekawie i aktywnie. W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek zaproponowano uczniom szkoły i internatu udział warsztatach historycznych i literackich oraz grze logicznej "Znajdź Skarb".

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było "Rzeczpospoczyta", które w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości zachęcał do czytania świetnej polskiej literatury, oglądania ilustracji polskich twórców, twórczego poznawania polskiej historii, sztuki, przyrody.

Czytelnię odwiedził pan Paweł Murawski z Biura Edukacji Narodowej białostockiego oddziału IPN. Zapoznał grupę uczniów z internatu z grami i puzzlami edykacyjnymi "Dywizjon 303", "Kolejka" i "Czwarty rozbiór Polski", dzięki którym łatwiej i przyjemniej poznajemy historię naszego kraju.

Podczas opieki w czytelni z klasą I tsg rozmawialiśmy, o tym jak pisać rozprawkę. Zastanawialiśmy się nad właściwą kompozycją pracy pisemnej, budową wstępu i zakończenia pracy oraz argumentowaniem swojej tezy.

Ostatnią i dostarczającą najwięcej emocji propozycją był udział  grze pokój zagadek "Znajdź skarb" wzorowanym na popularnej rozrywce Escape room. W przestrzeni czytelni ukryte zostały wskazówki, których odnalezienie umożliwiało dotarcie do ukrytego w walizce SKARBU. Zagadki były różnorodne, wymagały logicznego myślenia, spostrzegawczości i umiejętności szybiego kojarzenia faktów. Wszystkie drużyny odnalazły SKARB. Gratulujemy!

"Noc bibliotek 2018 w Mechaniaku" zorgazniowały panie: Ewa Zyskowska i Monika Kruszelnicka we współpracy z Andrzejem Zieniukiem, Wandą Jamiołkowską i Stanisławem Podgórskim.