25 listopada 2016 r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji rajdu samochodów terenowych „DUCH PUSZCZY VI” rozgrywanego w okolicach Gródka. Załoga szkolnej terenówki (Nissan Terrano II) w składzie Gabriel Supronik i Mateusz Kościuczyk (uczniowie klasy IVts4), zajęli 3 (!) miejsce w kategorii „Przygoda”. Zbywając maksymalną ilość punktów (212/212) i osiągając czas 00:00:18 s na odcinku specjalnym wyprzedzili wiele doświadczonych załóg – o kolejności na podium decydowały dosłownie dziesiąte części sekundy.  Doskonałe prowadzenie samochodu przez kierowcę, pod bezbłędne dyktando pilota, pozwoliło pokonać w regulaminowym czasie ponad 115 km trasy po bezdrożach gminy Gródek.

„Mechaniak Off-Road Team” był jedynym szkolnym zespołem spośród 131 zgłoszonych załóg. Jak widać z uzyskanego wyniku, pomimo młodego wieku, nasz zespół w niczym nie ustępował doświadczonym fanom zabawy w terenie – ich kolejny udział w rajdzie należy uznać za bardzo udany.

Bez wątpienia do sukcesu przyczyniła się druga załoga reprezentująca szkołę, tj. Sebastian Kardasz (uczeń klasy IV ts4), który uczestnicząc w rajdzie własnym samochodem marki UAZ 469B (kategoria „Turystyk bez wyciągarki") wspierał załogę szkolną. Oba pojazdy stworzyły zgrany duet, który skutecznie i bezbłędnie pokonał całą trasę rajdu.

Samochód przygotowany przez nasz szkolny warsztat samochodowy i wyposażony w ogumienie terenowe dzięki wsparciu Rady Rodziców, po raz kolejny spisał się dzielnie. Auto bez trudu pokonywało grząskie błoto, strome podjazdy, wodne przeprawy i sypki piach. Zawsze wyjeżdżając z opresji o własnych siłach, (a czasami pomagając też innym), do samej mety zachowało pełną sprawność. Jego ciekawa kolorystyka i nietypowa struktura powłoki lakierowej (produkt Cobra firmy Novol) niezmiennie przykuwała uwagę innych załóg i wzbudzała zainteresowanie  kibiców.

Zespół „Mechaniak Off-Road Team” (załoga uczniowska Gabriel Supronik i Mateusz Kosciuczyk, Sebastian Kardasz oraz opiekunowie Mirosław Majewski i Sławomir Chilimoniuk) dziękują sponsorom projektu Firmie Novol, NordGlass, JANPOL 4x4, wyciągarki.net, dzięki którym udział w rajdzie był możliwy i zaowocował sukcesem.

[Jak już wszyscy wiedzą „błoto wciąga” – już teraz planujemy udział w kolejnych podobnych imprezach.]