Koniec kwietnia obfitował w wydarzenia akcentujące święto obchodzone 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Zajęcia dla dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli poprowadziła pani Elżbieta Cieszkowska. Temat zajęć "Jak powstaje książka?" zainteresował naszych małych gości. Zobacz relację.

Młodzież zachęcano do sięgnięcia po książkę przygotowując wystawy: "Podejmij czytelnicze wyzwanie 2018" oraz wystawę podarowanych przez tegorocznych absolwentów książek w ramach akcji: "Przyszły Absolwencie! Zostaw po sobie ślad... w bibliotece!" (zobacz podumowanie akcji). (E. Zyskowska)

W bibliotece została wyeksponowana wystawa książek „Przeczytaj książkę polecaną przez innych uczniów” oraz gazetka tematyczna „Dzień Książki i Praw Autorskich”. Przygotowano zakładki do książek z różą, która jest symbolem tego święta. Czternastu uczniów sprawdziło swoją wiedzę z wypełniając test „ABC wiedzy o książce i bibliotece – wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. (E. Cieszkowska)

Uczniów w czytelni zachęcano do podjęcie czytelniczego wyzwania na rok 2018, które polega na wypożyczeniu i przeczytaniu przynajmniej jednej książki spoza kanonu lektur szkolnych np. polecanej przez kolegę, będącej bestsellerem czy poruszającej tematy, które dotyczą młodzieży (E. Zyskowska)

Zgłosiliśmy naszą szkołę do ogólnopolskiej akcji KWIETNIOWI ANTYPIRACI, która ma celu zwrócenie uwagi na kwestię praw autorskich i ich przestrzegania. Zajęcia w czytelni poruszały tematy: czym jest prawo autorskie i po co powstało, dla kogo ważne jest jego przestrzeganie, w jaki sposób twórcy tracą na naszym niefrasobliwym podejściu do prawa autorskiego, czy nasze aktywności mogą mieć wpływ na życie twórców, czy znamy legalne źródła kultury (literatury, filmów, oprogramowania) i korzystamy z nich na co dzień. Pogadanki przeprowadziła pani Ewa Zyskowska. Zobacz relację.

W klasie II ts1 i III t1 odbyły się zajęcia "Zabierz swój mózg na siłownię - warto czytać!". Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, czy czytanie więcej daje czy odbiera. Zalet czytania uczniowie zauważyli więcej niż wad, więc jest nadzieja na powitanie nowych czytelników naszym gronie. Lekcje poprowadziła pani Ewa Zyskowska.