Data dodania: 2026-06-18
Nie tylko w bibliotece, ale również w strefie relaksu i plenerze. Ci, którzy lubią czytać, wiedzą, że miejsce nie ma znaczenia, najważniejsze jest spotkanie z inspirującą lekturą. Potwierdzili to uczniowie i nauczyciele Mechaniaka, którzy 12 czerwca ok. godz. 10.00 dołączyli do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam”. Do udziału zaproszono wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli, prosząc, by przynieśli ulubione książki lub wypożyczyli w naszej bibliotece. Do wspólnego czytania zgłosiły się 63 osoby. W bibliotece czytali uczniowie klas: 1t1, 1 kb i 4 t2 (współpraca A. Jakubiuk, K. Okuk, L.Szczesiul). Klasa 3 tm2 z Joanną Czyżewską zorganizowała piknik w zielonych plenerach naszej szkoły, a uczniowie z 3 kb czytali w swojej sali lekcyjnej z wychowawcą J. Markiewiczem. Uczniowie klasy 1ts2 z wychowawczynią Danutą Laskowską najpierw zaangażowali się w akcję w strefie relaksu, a potem promowali ją w centrum miasta, gdzie wybrali się zintegrować i odebrać nagrodę główną w konkursie czytelniczym „Czytanie to wyzwanie” – oczywiście w postaci pizzy!
Dziękujemy i do zapraszamy do wypożyczania książek na wakacje!