W piątek na boisku spotkały się klasy I tm1, I tm2, I tsg i II ts3, aby wziąć udział w akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam". Ok. godz. 10.00, jak setki tysięcy uczniów w całej Polsce, podjęliśmy próbę bicia rekordu wspólnego czytania. W klasach czytały III ts3, II tm1, II t2 i III tm1. Akcja ma na celu podkreślić pozytywy, jakie płyną z czytania książek oraz zaznaczyć, że młodzi ludzie chętnie po nie sięgają. Łącznie w naszej szkole czytało 118 osób. O tym, czy pobiliśmy zeszłoroczny rekord akcji dowiemy się we wrześniu, po podliczeniu złoszeń z całej Polski. Szkolny rekord udało się pobić :), za co wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję.

Klasy zebrane na boisku wzięły również udział w mini turnieju kalamburów, w którym zwyciężyła klasa II ts3. Uczniowie poznali również popularny na całym świecie "Sleeveface" - trend polegający na fotografowaniu się z książką lub płytą tak, aby nasze ciało wpasowało się w obraz z okładki. Uczniowie mogli również zrobić zdjęcie z polecaną przez siebie książką kolegom w ramach akcji "Zrób selfie, pokaż #JakCzytam".

Akcję koordynowała pani Ewa Zyskowska. Zaangażowali się również nauczyciele: Elżbieta Gudel, Krystyna Kowalczuk, Anna Kucharewicz, Agnieszka Obolewicz, Anna Rutkowska (rel.), Wiesława Wawrzyńska oraz Jan Domagała.