Pasjonaci robotów z różnych stron Polski, Litwy, Łotwy oraz Białorusi spotkali się w sobotę, 24 listopada, na Politechnice Białostockiej. Byli wśród nich uczniowie z naszej szkoły, uczestnicy koła robotyki, z klas 2TM i 3TM, któego opiekunem jest Piotr Chilkiewicz.

W tegorocznej, już siódmej edycji Międzynarodowego Turnieju EASTROBO udział wzięło 120 uczestników, wśród nich nie tylko studenci, ale również uczniowie szkół średnich. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach: miniSumo, LEGO Sumo, LEGO Sumo Junior, Linefollower, LEGO Linefollower, Freestyle.

Nasi uczniowie startowali w trzech z tych konkurencji. W LEGO Sumo przeszli bezproblemowo, wygrywając z wszystkimi robotami fazę grupową. Niestety odpadli w ćwierćfinale fazy pucharowej. Robot w kategorii LEGO Linefollower dostał się do finałów. W fazie finałowej uplasował się na 6 pozycji. Największy sukces natomiast udało się odnieść w konkurencji Freestyle. W tej konkurencji ocenia publiczność. Udało nam się uzyskać jej uznanie i zająć 2 miejsce. 

Gratulacje!