W sobotę, 9 czerwca 2018 r., ramach trwających łomżyńskich juwenaliów, odbyła się impreza RoboExe 2018 organizowana przez PWSIiP w Łomży. Uczestnicy rywalizowali w turniejach gier wideo, zawodach robotów, programowania oraz rajdzie zdalnie sterowanych pojazdów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie Mirosław Kucbor (2tm1), Szymon Sakowicz (2tm1), Grzegorz Cichoński (3tm2), Dominik Artemiuk (2mem), Dawid Puchalski (2mem), Szymon Stasiewicz (2mem), Mateusz Wnorowski (2mem). Startowali oni w konkursie Robot Challenge.

Do konkursu Robot Challenge, czyli pierwszych zawodów robotów mobilnych, stanęły drużyny z całej Polski. Swoje wynalazki zaprezentowały drużyny z Łomży, Białegostoku, Zambrowa, Kolna, Grajewa czy Ostrołęki. Roboty każdej z drużyn ścierały się ze sobą w konkurencjach jazdy wzdłuż linii, podjazdu po linii prostej, wyjazdu z labiryntu. Zawodnicy musieli również zaprezentować swoje konstrukcje.

Naszym uczniom udało się osiągnąć wspaniałe rezultaty: 1 miejsce w jeździe wzdłuż linii, 2 i 3 miejsce w podjeździe po linii prostej, 1 miejsce w wyjeździe z labiryntu. Dodatkowo drużyna „Ale Aleks Aleksandra” w składzie: Mirosław Kucbor, Grzegorz Cichoński i Szymon Sakowicz zajęła 1 miejsce w klasyfikacji generalnej wyprzedzając tym samym zespoły z Politechniki Białostockiej czy Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Uczniów przygotowywał pan Piotr Chilkiewicz w ramach koła robotyki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

fotografie źródło: Piotr Chilkiewicz, http://www.mylomza.pl/home/lomza/item/17954-roboexe-czyli-nauka-i-zabawa...