Nasi uczniowie wzięli udział w etapie II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowanej przez AGH w Krakowie. W kategorii mechatronicznej startowali Grzegorz Cichoński i Emil Perkowski z 4tm2 oraz Daniel Lipnicki i Mateusz Trofimczuk z 4tm1, a w elektrycznej - Karol Gniedziejko z 4tm2 oraz Rafał Michalski i Krzysztof Nadachewicz z 3tm2.

Wyjazd odbył się w dniach 7-8 lutego 2019 r. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili fabrykę MAN w Niepołomicach. której zakres produkcji obejmuje pojazdy ciężarowe z serii TGS i TGX o dmc powyżej 16 ton. Są one montowane w różnych konfiguracjach jako pojazdy 2, 3 i 4 osiowe, np. ciągniki siodłowe, pojazdy pod zabudowę oraz pojazdy z napędem na wszystkie koła. Obecnie każdego dnia z linii zjeżdża ok. 95 nowych pojazdów. Uczniowie mogli obserwować kolejne etapy produkcji, organizację pracy i stanowisk. Fabryka wywarła bardzo dobre wrażenie. 

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Kopalni Soli Wieliczka. Wybrana została trasa górnicza, która dostarczyła całej grupie wielu atrakcji. Podejmując się kolejnych zadań i wyzwań uczniowie mogli sprawdzić się w podstawowych czynnościach górniczych poznając tajniki tej pracy. W nagrodę otrzymali certyfikaty. Był to bardzo ciekawie i aktywnie spędzony czas. Wszystkim polecamy tę atrakcję turystyczną, która od podszewki pokazuje pracę górnika oraz przedstawia historię tej kopalni. Stanowi uzupełnienie trasy turystycznej. W tym miejscu dziękujemy Kopalni za otwartość  i możliwość zwiedzenia w dostępnym przez nas czasie. Dziękujemy bardzo.

Drugi dzień to udział w Olimpiadzie. Miło jest nam poinformować, iż Emil Perkowski z 4tm2, w kategorii mechatronika, na 104 uczniów biorących udział w teście zajął miejsce 6-8 i będzie nas reprezentował w ścisłym finale, który odbędzie się 10 kwietnia w Częstochowie. Trzymamy za Niego kciuki! Przy okazji życzymy mu też sukcesu na finale Euroelektry, gdzie również, jako pierwszy uczeń naszej szkoły zakwalifikował się po etapie okręgowym.

Po emocjach olimpijskich przyszedł czas na zwiedzanie Krakowa. Uczniowie mogli zobaczyć, Wawel z Katedrą Wawelską, Stare Miasto, Kazimierz, Stradom, Podgórze i obejrzeć panoramę Krakowa z Kopca Krakusa.

Zachęcamy młodzież do zainteresowania się olimpiadami, uczniów klas I-II technik mechatronik o tematyce elektryczno-elektronicznej (OWT, Euroelektra, OOWEE). Uczniów klas III, dopingujemy, aby już teraz zaczęli się przygotowywać do kategorii mechatronicznej, by podobnie jak Emil, czy uczniowie z lat ubiegłych, mogli za rok święcić sukcesy, a przy okazji zobaczyć ciekawe miejsca. Informacje u opiekunów olimpiad, przewodniczącego ZPZ lub w sali 104.

Opiekunem i organizatorem wyjazdu był Tomasz Dziekoński.