Bartłomiej Januszewski 3ts1 trzeci w Polsce w międzynarodowym konkursie YOUNG CAR MECHANIC

Samochodowa drużyna Mechaniaka wraz z opiekunami na początku kwietnia wzięła udział w turniejach motoryzacyjnych odbywających się w ramach targów Poznań Motor Show 2018.

W Międzynarodowym konkursie dla uczniów szkół technicznych Young Car Mechanic 2018 dwóch uczniów Mechaniaka Bartłomiej Januszewski 3ts1 i Mateusz Lengiewicz 4ts2 znalazło się w dziesiątce najlepszych młodych mechaników w Polsce. Po zaciętej i długiej walce (testy i zadania praktyczne) Mateusz zajął siódme miejsce, natomiast Bartek stanął na podium z brązowym medalem. Bartek w maju będzie reprezentował Polskę w Międzynarodowym finale Young Car Mechanic! Trzech Finalistów, w tym Bartłomiej Januszewski, zostało zaproszonych na wycieczkę do Fabryki Elring w Stuttgarcie i muzeów poświęconych tematyce motoryzacji.

Sukcesy osiągnęli w czasie targów także lakiernicy i mechanicy. Do finału IV Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Lakierników 2018, zakwalifikowało się aż 6 uczniów Mechaniaka na 40 uczestników (20 drużyn) z całej Polski. Niewiele zabrakło do podium i ostatecznie drużyna w składzie Dawid Pacewicz i Bartłomiej Olszyński zajęła dobre piąte miejsce. Gratulujemy!

Natomiast w VII Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Mechaników wystartowały dwie drużyny w składzie Marcin Perkowski i Łukasz Kuczyński oraz Patryk Szymaniuk i Mateusz Śliwowski – uczniowie klas trzecich technik pojazdów samochodowych. W finale nasze drużyny zajęły 18 i 20 miejsce w Polsce spośród 750 zespołów szkolnych.

Drużyna Mechaniaka w składzie Bartłomiej Januszewski, Mateusz Śliwowski i Patryk Szymaniuk brała także udział w Finale 24. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. W kategorii technicy w finale wzięło udział 144 uczestników. Etap pierwszy finału polegał na rozwiązaniu testów z wiedzy motoryzacyjnej, etap drugi obejmował zadania praktyczne. Białostocki Mechaniak zajął 12. miejsce spośród 60 szkół mechanicznych z całej Polski. Brawo chłopaki z klasy III!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i ciężką pracę.

A już 14 maja czekamy na finał międzynarodowy YOUNG CAR MECHANIC i trzymamy kciuki za Bartka! Powodzenia!