Motor Show 2018 w Poznaniu, największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie, były celem wycieczki, która odbyła się 5 i 6 kwietnia 2018 roku. Pasjonaci motoryzacji pod opieką pana dyrektora Piotra Bukraby, pana Szymon Surmacewicz i pana Leszka Szczesiula nie mogli narzekać na brak wrażeń.

Podczas targów poza podziwianiem nowości motoryzacyjnych mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu atrakcjach m.in. sprawdzenie możliwości nowego Land Rover Discovery na krótkim torze, symulującym jazdę terenową (strome podjazdy i zjazdy), jazda samochodem w przechyle, a także przetestowania maksymalnego wykrzyżu osi oraz skoku zawieszenia. Oczywiście działo się to wszystko pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów Land Rover Experience. Skorzystaliśmy również z przejażdżek samochodami elektrycznymi, spotkań z najpopularniejszymi videoblogerami motoryzacyjnym i gwiazdami TVN Turbo.

W czasie dwudniowej wizyty w Poznaniu poza targami uczniowie odwiedzili Rogalowe Muzeum Poznania mieszczące się w samym sercu miasta – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. Poznali tam lepiej Poznań, jego specyfikę, język oraz symbole, ze szczególnym uwzględnieniem Rogali Świętomarcińskich. W kameralnej, swobodnej atmosferze uczestniczyli w warsztatach lepienia Rogali Świętomarcińskich.

Wycieczkę zorganizował pan Szymon Surmacewicz przy wpsópracy z panem Piotrem Bukrabą i Leszkiem Szczesiulem.