Data dodania: 2021-10-03
W dniach 29 IX – 1 X klasa 3tm4 uczestniczyła w wycieczce do Trójmiasta.
Po przyjeździe zwiedzanie zaczęliśmy od Westerplatte, gdzie poza historią znalazła się też chwila na plaży. Po powrocie do miasta mogliśmy podziwiać dzieła stworzone z bursztynu w muzeum w Starym Młynie. Obok stoi pomnik Heweliusza, jednego z najbardziej znanych gdańszczan. Głównym punktem tego dnia było muzeum II Wojny Światowej.
Drugiego dnia zwiedzanie zaczęliśmy od Oliwy i krótkiego spaceru po parku. W Katedrze Oliwskiej mogliśmy wysłuchać krótkiego koncertu na słynnych organach oliwskich, w których znajduje się 7876 piszczałek, w tym 906 w organach chórowych. Wizytę w tej dzielnicy zakończyliśmy na wieży widokowej podziwiając panoramę Gdańska.
Kolejnym punktem był Sopot. Nie obyło się bez spaceru po Monciaku oraz sopockim molo. Poprzez Orłowo, klify, idąc nad brzegiem zatoki i mijając ukryte na wzgórzach fortyfikacje dotarliśmy do portu w Gdyni gdzie znajduje się m.in. ORP Błyskawica, Dar Pomorza. Dzień zakończyliśmy w Parku Wodnym w Redzie.
Ostatni dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Gdańska. Byliśmy pod słynną bramą Stoczni Gdańskiej oraz halą BHP gdzie podpisano porozumienie sierpniowe w 1980 roku. Zobaczyliśmy film o historii Bazyliki Mariackiej, największego kościoła ceglanego w Europie. Po jego zakończeniu podziwialiśmy panoramę z jej wieży. Spacerując dalej ulicami Mariacką, Długi Targ, Długą czy Długie Pobrzeże nad brzegiem Motławy podziwialiśmy architekturę miasta. Nie zabrakło pożegnania z Neptunem. Naszą wizytę w Gdańsku zakończyliśmy na Górze Gradowej podziwiając panoramę miasta.
Przez cały wyjazd dopisała nam pogoda. Słońce, woda… prawie lato. Do tego piękne widoki i dużo atrakcji. Bardzo udany wyjazd niestety już za nami. Pozostało poczekać na następny.
Opiekunami byli: Tomasz Dziekoński, Piotr Jelski, Mariusz Moszczyński.