W środę 8 listopada odbyło się pierwsze z serii szkoleń organizowanych przez firmę Inter Cars w ramach programu Młode Kadry. Przedstawiciel firmy MAHLE, pan Michał Wienconek, przeprowadził szkolenie dotyczące uszkodzeń części silnikowych. Po prezentacji firmy pan Michał przeszkolił 31 uczniów klas czwartych z kierunku technik pojazdów samochodowych z zakresu technicznych aspektów konstruowania i badania elementów silnikowych oraz jego osprzętu. Uczniowie mieli niebywałą możliwość obejrzenia omawianych elementów na wysokiej jakości animacjach np. przepływ oleju przez filtr oleju ze wskazaniem na jego prawidłową pracę oraz wadliwe działanie i możliwe skutki.

Po części teoretycznej odbyły się warsztaty w czasie, których każdy zespół otrzymał pudełko z uszkodzonymi elementami silnika i jego osprzętu. Zadaniem drużyn było podanie rodzaju uszkodzenia i możliwych przyczyn jego powstania. Uczniowie Mechaniaka poradzili sobie znakomicie! Trudności sprawił uczniom tylko jeden przypadek, co prowadzący uznał za sukces, gdyż nierozpoznane uszkodzenia były wyzwaniem również dla fachowców z branży silnikowej i były niejednoznaczne.

Specjalista firmy MAHLE pochwalił uczniów Mechaniaka nie tylko za wiedzę, ale i za wzorowe zachowanie oraz pomoc w logistycznej organizacji szkolenia.