Jednym z działań zaplanowanych w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych było zaproszenie przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 28 i 29 do biblioteki szkolnej.

Zajęcia „Z wizytą w bibliotece” odbyły się 23 i 30 października 2018 r. Zostały przygotowane i przeprowadzone przez Elżbietę Cieszkowską i Jakuba Zachowicza (ucz. kl. 2 tsg), który przeczytał opowiadanie J. Merciera „Kamyczek w bibliotece” i historię napisana przez Margeret Rey „Ciekawski George we bibliotece”. Dzieci zobaczyły, jak wygląda biblioteka, dowiedziały się, jak powstaje książka oraz obejrzały przygotowaną wystawkę i wysłuchały piosenek o książkach. Poznały także różne rodzaje książek i różnice między księgarnią, a biblioteką.
Te, które aktywnie włączyły się w zajęcia otrzymały w nagrodę naklejki. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci w prezencie dostały szablon książeczki – zakładki, który w ramach utrwalenia nowych pojęć związanych z tworzeniem książki, miały samodzielnie uzupełnić w przedszkolu.

Łącznie w spotkaniu edukacyjno – czytelniczym, którego celem było zachęcenie do kontaktu z książką i doskonalenie umiejętności samodzielnego czytania uczestniczyło 59 przedszkolaków.