W czasie wakacji dwóch uczniów naszej szkoły, Rafał Michalski i Paweł Karczewski, uczestniczyło w bezpłatnym obozie szkoleniowo-wypoczynkowym zorganizowanym przez Polski Czerwony Krzyż. Obaj należą do drużyny reprezentującej naszą szkołę w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK i w czasie wakacji mogli połączyć atrakcyjny wypoczynek z doskonaleniem umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych wypadkach.

Organizatorzy obozu, który odbył się w dniach 6-17 sierpnia w zabytkowym Kazimierzu nad Wisłą, zadbali o szereg atrakcji. W trakcie spotkania ze strażakami OSP Kazimierz Dolny uczestnicy obejrzeli pokaz sprzętu oraz ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym. WOPR Kazimierz Dolny przygotował pokaz z ratownictwa wodnego i ćwiczenia z tego zakresu. Odbyły się także zajęcia z udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez instruktorów i ratowników medycznych.

W czasie wolnym od zajęć młodzież zwiedzała Kazimierz Dolny, zamek w Janowcu, zamek, starówkę i podziemną trasę w Lublinie, pałac i port w Puławach oraz uczestniczyła w licznych imprezach integracyjnych i spływie pontonami po Wiśle.