W dniach 5-6 października odbyła się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Wzięło w niej udział czterdziestu uczniów z ośmiu klas maturalnych. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w fabryce MAN-a w Starachowicach, w której produkowane są autobusy komunikacji miejskiej. Uczniowie z kierunku mechatronicznego (ograniczona ilość osób, która może zwiedzać zakład) miało okazję prześledzić cały proces produkcji i montażu tego typu pojazdów.

Po obiedzie pielgrzymi udali się do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Łysej Górze, położonego malowniczo w Górach Świętokrzyskich. Jest to klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Założony, według kronik, na początku wieku XI. Tutaj m.in. Król Władysław Jagiełło przybył na rekolekcje przed bitwą pod Grunwaldem. Po zwiedzeniu klasztoru i zapoznaniu się z historią, zostało udzielone wszystkim błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego.

Po przejeździe do Chęcin, do miejsca noclegowego, była okazja, by śledzić mecz polskiej reprezentacji z Armenią. Po meczu chętni mieli okazję udać się na zamek w Chęcinach.

W piątek kontynuowano drogę na Jasną Górę. Po drodze zatrzymano się w Olsztynie, gdzie uczniowie mieli okazję zwiedzić ruiny dawnego zamku należącego do Orlich Gniazd, leżącego w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

6 października 2017 r. o godzinie 15:00, koronką do Miłosierdzia Bożego, rozpoczęło się spotkanie maturzystów z Archidiecezji Białostockiej na Jasnej Górze. Po konferencji i różańcu przed obrazem Pani Jasnogórskiej o godzinie 17:00 rozpoczęła się Msza Św. w intencji wszystkich maturzystów pod przewodnictwem biskupa Henryka Ciereszki. O 19:00 na parkingu odbyła się „rozgrzewka”, która poprzedziła drogę krzyżową w bazylice. Spotkanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Obrazu Czarnej Madonny.

Serdeczne podziękowania Ks. Aleksandrowi Dobrońskiemu za zorganizowanie bardzo udanego wyjazdu i pielgrzymki.

Opiekunami na wyjeździe byli również: Piotr Jelski, Tomasz Dziekoński i Adam Piotrowski.