Tegoroczne spotkanie dla młodzieży w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego "Liderzy Przyszłości" odbyło się 28 września pod hasłem "Przekraczaj bariery, pokonuj słabości". 

Uczniowie klasy III ts1 mieli okazję poznać ciekawych ludzi mających pasje i chcących zarażać swoim entuzjazmem młodzież. Spotkanie rozpoczęło się koncertem rockowym zespołu Cochise z pochodzącym z Białegostoku liderem - Pawłem Małszyńskim. Kolejnymi gośćmi byli trener i zawodnicy Jagiellonii Białystok oraz kierowca rajdowy i trener judo, Jarosław Kazberuk również białostoczanin). Najwięcej emocji wzbudziło wystąpienie 25-letniego Mariusza Kędzierskiego, artysty i mówcy motywacyjnego, który pomimo tego, że urodził się bez rąk, swoją postawą i dokonaniami na co dzień pokazuje, jak wiele można osiągnąć, pokonując nawet największe przeciwności losu z przekonaniem, że "jedyne ograczenia są w naszych głowach".

Osobiste historie opowiadane przez gości i ich życiowe pasje z pewnością mogą stać się inspiracją dla każdego z nas. 

 

Więcej o gościach spotkania:

1. Jagiellonia Białystok – najbardziej utytułowany klub piłkarski w północno-wschodniej Polsce, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu białostoczaninowi. Aktualny Wicemistrz Polski.
2. Jarosław Kazberuk – kierowca i pilot rajdowy, trener judo. Ośmiokrotny uczestnik Rajdu Dakar. Brał udział w najtrudniejszych rajdach terenowych: Carpat Trophy (1997), Transylwania (1999), Transsyberia (2008). Reprezentant Polski w Camel Trophy 1996 (Borneo-Kalimantan). 
3. Mariusz Kędzierski – 25-letni polski artysta i mówca motywacyjny, który urodził się bez rąk. Rysować zaczął po jednej z operacji pod koniec 2008 r. Zajmuje się hiperrealizmem, a jego prace sprzedawane są na całym świecie. Jako mówca motywacyjny pracuje od ponad 2 lat. Pierwszy w historii Polak, który wystąpił na scenie w Azji (GIS Taiwan).
4. Paweł Małaszyński z zespołem Cochise – grupa grająca muzykę będącą oryginalnym połączeniem rocka i grunge’u. Powstała w 2004 roku i od tego czasu zagrała kilkaset koncertów oraz nagrała cztery studyjne albumy, wydane przez wytwórnie Mystic i Metal Mind. Skład zespołu: Paweł Małaszyński – wokal, Wojtek Napora – gitara, Radek Jasiński – bas, Adam ARGON Galewski – perkusja.

 

klasa III ts1