Dzięki współpracy Mechaniaka z firmą Inter Cars 40-osobowa grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w 16. Targach Inter Cars Motor Show, które odbyły się w terminie 22-24 września br. w Warszawie na Stadionie Narodowym. Z motoryzacyjnych atrakcji w drugim dniu targów skorzystali uczniowie klas czwartych kierunków technik pojazdów samochodowych i technik mechatronik oraz klasy drugiej szkoły zawodowej mechanik motocyklowy.

Na targach zaprezentowali się wszyscy najważniejsi producenci oraz dostawcy rynku osobowego i ciężarowego, łącznie 200 wystawców na przestrzeni 20.000 m² ekspozycji. Poza stoiskami wystawienniczymi na zwiedzających czekały szkolenia specjalistyczne i moc atrakcji. Była to idealna okazja do skorzystania z bezpłatnych szkoleń technicznych w części wystawienniczej oraz w dwóch Show Car-ach. Ponadto w namiocie ekspozycyjnym można było uzyskać informacje na temat programu "Młode Kadry", w którym uczestniczy białostocki Mechaniak oraz konkursach Young Car Mechanic i Master Mechanik.

Nieodzowną częścią targów były dodatkowe atrakcje. W tym roku zaprezentowali się przed widownią kierowcy rajdowi, drifterzy, zawodnicy moto crossu, FMX i Globe of Speed.

W atrakcjach rywalizowali m. in.  Krzysztof Hołowczyc, Wojtek Chuchała, Mateusz Fijał, Adrian Zatoń, Marek Wartłowicz oraz 13-letni Jaś Borawski.

Emocjonujące widowisko, adrenalina, ryk silników, zapach rozgrzanej gumy, szybkie pojazdy i piękne dziewczyny – to wszystko czekało na zainteresowanych uczniów naszego Mechaniaka. Zresztą sami zobaczcie! Inter Cars – jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.