19 października mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią Anną Kamińską, autorkę bestsellerowych biografii Simony Kossak i Wandy Rutkiewicz. Spotkanie odbyło się w ramach IX edycji projektu "Podlaskie Spotkania z Pisarzami" organizowanego przez białostocki oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz Centrum Edukacji Nauczycieli.

Autorka w ciekawy sposób opowiadała o początkach swojej drogi zawodowej oraz okolicznościach napisania dwóch biografii: związanej z naszym regionem, biolożki i profesor nauk leśnych Simony Kossak oraz wybitnej polskiej himalaistki Wandy Rutkiewicz. Przybliżyła specyfikę pracy nad tego rodzaju literaturą, która wymaga spędzenia wielu godzin w podróży i na rozmowach oraz wyszukiwania informacji w bibliotekach i archiwach. Pani Anna Kamińska z pasją mówiła o bohaterkach swoich książek. Zachęciła również młodzież do dążenia do realizowania swoich marzeń i planów, ponieważ jej własny przykład pokazuje, że włożony w to wysiłek zaprocentuje satysfakcją, z tego co się robi. Dzięki swojej determinacji i odwadze autorka teraz spełnia się zawodowo pisząc książki. Nie zabrakło pytań od licznie zgromadzonej młodzieży, znalazł się też czas na pamiątkowe autografy i zdjęcia.

Spotkanie poprowadził Bartłomiej Dołkin z kl I t2, a uczestniczyli w nim nauczyciele i uczniowie z klas I ts2, 2 tsg, 3 t2, 2 tm1 oraz goście z innych szkół: II LO, X LO, XIII LO, XIV LO,ZSOiT Sp nr 44, Sp nr 24 i Zespół Szkół w Siemiatyczach. Spotkanie zorganizowały panie Elżbieta Cieszkowska i Ewa Zyskowska. Podczas spotkania wykorzystano prezentację o autorce wykonaną przez panią Jowitę Chomiczewską.