Wiedza, zdrowie i ekologia w bibliotece

Data dodania: 2026-04-27

uczniowie w bibliotece
zdrowie

Tydzień dla Klimatu i Zdrowia zaczęliśmy od zajęć, które miały na celu rozwijanie ciekawości świata oraz zachęcanie do poszerzania wiedzy o zdrowiu i naszej planecie poprzez korzystanie z dostępnych w czytelni czasopism: „Wiedza i Życie” oraz „National Geographic”. W lekcjach „Prasówka w bibliotece” wzięły udział klasy 4 tsp oraz 2 kb (współpraca Ewa Rzemieniecka).

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi, w ramach akcji „Biblioteka wychodzi do czytelnika”, w holu głównym szkoły zaprezentowaliśmy również książki o tematyce przyrodniczej i zdrowotnej. Ekspozycja miała na celu promowanie postaw proekologicznych i dbałości o zdrowy styl życia poprzez czytanie.

W czasie kolejnych spotkań promowano ideę krwiodawstwa, zwracając uwagę na znaczenie dzielenia się cennym darem, jakim jest krew. Uczniowie mieli okazję poznać świadectwa honorowych krwiodawców, które podkreślały, jak ważne i satysfakcjonujące jest działanie na rzecz ratowania zdrowia i życia innych. Uczniowie klas 1tsp i 3 tm2 grali również w planszówki edukacyjne i logiczne: "Krwinki", "Cenzurę, "Znaj znak".

Gry planszowe przez cały tydzień zachęcały do aktywnego spędzania czasu, integracji oraz rozwijania umiejętności logicznego myślenia, a wystawy "Dookoła świata" i "Czy znasz te zwierzęce tytuły?" motywowały do sięgania po książki.

Tydzień dla Klimatu i Zdrowia w bibliotece był czasem inspirujących spotkań, które połączyły edukację, promocję czytelnictwa oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych, proekologicznych i prospołecznych.
 

Aktualności